Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Motor Arıza Lambası Neden Yanar; Motor arıza lambası bu Işık genelde garanti süresi bitmiş Özellikle 5 yaşından büyük araçların büyük çoğunluğunda lpg li araçların neredeyse tamamında yanan hayatımızı kabusa çeviren bir arıza türüdür.

Eğer aracınızda arıza lambanız yanıyorsa ve motorunuzla ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız ve sorunun büyümeden çözümü için aracınızı bir servis yada tamirciye götürmek istiyorsanız. Hemen Çorum Oto Çekici yol yardım ve araç kurtarma servisimizi arayarak aracınızı olduğu yerden alıp istediğiniz servis yada motor ustasına götürelim.

Çorum ilinde bulunan en kalifiye motor ustaları tarafımızca bilinmekte ve indirimli fiyatlarla siz müşterilerimize tavsiye edilmektedir.

Çorum oto çekici

Ama neden yandığını ve nasıl çözeceğiniz bilirseniz  kurtulmaz mümkün.   Motor arıza lambası motor kontrol ünitesi kodlanmış fabrika verilerinden farklı verilen.  Bilgisayar tarafından okunduğu zaman otomatik olarak genel bir erken uyarı lambasıdır.  Bu lamba motorun üzerindeki sensörlerden diğerlerinden farklı bir yer algılarsa.

Algıladığı değere göre bir arıza kodu nota kontrol ediyorsun İşler Siz bir obd cihazı ile Yaren halk birinde bir bilgisayara bağlayarak bak birbirine kodlanmış bu arızanın ne olduğunu çok kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Genellikle arıza o anda gerçekleşiyorsa lambanız yani arıza sönecektir yanıyorsa motor kontrol ünitesi bir arızaya algılamış verimini kaybetmiş demektir. 

2 adet sensör vardır motora giren hava yakıt karışımı ve yandıktan sonra egzozdan atılan dumanı analiz ederek fakültede elinde uygun olup olmadığını yani aracın düzgün yapıp yapmadığını kontrol eder ve bir aksaklık varsa fabrika değerlerinin verilerine göre bir çelişki varsa odalarda lambamız yanacaktır.

O yüzden lpg li arabalarda çok seviyoruz bu durumu Çünkü LPG  yandıktan sonra ortaya çıkacak birileriyle benzinde yanmak verileri birbirinden farklı olacağı için motor arıza lambası mı daha sık yanmasına neden olur motor arıza lambasının yanmasın daki en büyük ergenlerde en sık ilk olarak bobin oksijen sensörü arızası rolanti sensörü arızası kelebeğinde bağlı olan bir arızada kalibrasyonun eksik olması enjektör arızaları .

Motor Arıza Lambası Neden Yanar? LPG enjektörü hem benzin enjektör arızaları ceza Dizel araçlarda dedi enjektör arızaları pompa arızaları da motor arıza lambasını yanmasına neden olacaktır EGR valf arızaları yine sık karşılaşılan bir durum motor arıza lambasının yanmasında.

Bu arada sistemi sistemi ile alakalı iste Aracınız doğru yakıt yapmıyor demektir yani iyi yakıt atıyor olabilir zengin ya da fakir karışım da çalışıyor olabilir bu durumda Aracınıza ne olmuş aracı kullanmaya devam edersiniz ki çoğu halihazırda kullanmaya devam ediyor ama uzun menzilli diğer parçaları zarar verecektir.

Yani bir silindir de normalde o genç olması gereken ateşleme olmuyorsa o Silindirde yakıt dayanamayacak ve yakıt çiğ olarak egzoza aktarılacaktır kim egzoz manifoldundan bir bir buçuk karış sonra hemen bir parça bulunur ve bu parça çok yüksek sıcaklıklarda çalışır.

Ortalama 500-600 derecelik ısılarda çalışan katalitik konvektör parçası çünkü genelde bu parçayı ulaştığında bu parçanın içinde ne var bu parçanın için Playboy olması parçanın bozulmasına yol açar iki araçta en pahalı parçalardan biri katettik onu bekliyoruz şu an günümüz piyasasında en ucuz model marka kırıcı  biri 3500 4000 TL işçilik masrafı hariç parça fiyatından bahsediyoruz.

Çorum oto çekici her zaman size bir telefon kadar uzak motorunuzda oluşan sorunların çözümü için çekici aracımızla gelip arılanan motorlu aracınızı en yakın tamirciye götürüyoruz.

Motor Arıza Lambası Neden Yanar? Bu sebepten aracınızda bir arıza varsa Arda neden olduğunu öğrenmeniz gerekiyor Ayrıca motor arıza lambası yandıktan sonra araçta belli değişimler de ortaya çıkar Bu değişimler genellikle performans düşüklüğü çekişten düşme ya da aracın tekli stop etmesi gibi nedenler olabilir bunlarda motor arıza lambasının yanmasına neden olan arızanın etkileridir.

Örnek vermek gerekirse Eğer bir bobin arızası varsa eski çalışacaktır 12 çalışacaktı rolantide stop edecektir çekten düşecektir ve aynı zamanda motor arıza lambasını lambanızı yanacaktır ya da oksijen sensörü arıza nız varsa bu arıza nedeniyle araç egzoz gazında ki değerleri patlak verecek bir hava yakıt karışımı yanlış değerler okuyarak silindirlere gönderecek motorun sistemi çalışmamasına neden olacaktır.

Motor Arıza Lambası Nasıl Söndürülür?

Yani bu ve bu gibi arızalar bir arıza yolu ortaya çıkar Eskiden birbirine paralellik gösterir ama şunu unutmayın olan bak kesinlikle ve kesinlikle neden Siz Yanmayın ve her zaman için her arızalı bir çözümü vardır bir de şöyle bir algı var bir Araç LPG ise o lamba yanar söndürülemez  yanlış bir algıdır ve genellikle söndürülebilir güzel yapılan bir LPG ayarı ve LPG sisteminin tüm parçalarını tutabilir sorunsuz çalışması o arıza lambasının yanmamasına neden olur.

Çorum Oto Çekici

Motor Arıza Lambası Neden Yanar? Ama aramızda bir çalışmayanlar varsa onlarla Mıstık sürekli olacaktır LPG’li araçlarda LPG enjektörleri emme manifolt onun üstüne monte edilir ve havayla LPG karıştırılarak silindirleri verilir ve bu karışımın dengesi LPG ayarı ile mümkündür bu eğer düzgün yapılmazsa enjektörlerde farklı farklı içemem yani NF geleceklerinden taktı taktı.  Regülatör arızası da LPG regülatör arızası da boğazla ya bu lambanın yanması neden olur ayırabiliriz DP gelirse bu sizin kaderiniz değil tüm LPG sistemini gözden geçirin aracak.

Lpg li araçlarda motor arıza lambası

LPG benzin ateşleme sistemi de gözden geçirilmesi ve değişiminden sonra motor arıza lambası dönecektir hiçbir arıza kalıcı değildir hiçbir arıza giderilemez değildir Sadece ve sadece neden olduğunu iyi analiz etmemiz gerekir araç obeb’i cihazına bağlandı zaman size bir kod verir.

Örneği p103 ikinci filmdir de zengin karşı ya da fakir karışık ikinci silindirin izle hava-yakıt karışımı oranda bir dengesizlik var bunun Birçok nedeni olabilir buji veriniz işlemi olabilir bebeğim Elektrik göndermiyor atom göndermiyor olabilir ya da eject önünde problem olabilir ya da oksijen sensörü tatlı veriler algılıyor.

Çorum oto çekici ile güvendesiniz motor arızalarınızın giderilmesinde etkili çözümler üretiyoruz.
Aracınızla ilgili diğer tamir ve bakım konuları için lütfen Oto Tamir ve Bakım kategorimize göz atın.
Motor Arıza Lambası Neden Yanar? O yüzden bir enjektöre bir yakıt gönderiliyor olabilir bu birçok sebep vardır sebepleri araştırılarak sorununuz ortadan kaldırılacaktır.

Tüm bu anlatılanlardan sonra merak ettiğiniz ya da aracınızda olan değişimler aracınızda gelişen kırmızı belirtileri ve lambanın hangi kodları verdiği gibi sorularınız varsa yorumlar kısmından bizlere sorularınızı iletebilirsiniz sorduğunuz sorulara dediğimiz gibi aynı gün içinde cevap vermeye çalışıyoruz cevaplarda öncelik her zaman abonelerimizin nasıl cevap almak için lütfen web sitemize üye olmayı unutmayın Sağlıcakla kalın iyi günler diliyoruz .