Lastik Nasıl Değiştirilir ?

Lastik Nasıl Değiştirilir ?

Lastik Değişiminde Gerekli Aletler

Önce lastik sökmek için öncelikle elimizde bir kaç aletin olması gerekiyor. Bunlardan bahsedeceğim 1 adet kriko olması gerekir arabayı kaldırmak için.

 Bir adet bijon  anahtarınızın olması gerekiyor bazı arabada set olarak geliyor lastiğin sökülebilmesi için, lastiğinizde kapak varsa birde jant kapağı açma aparatı gerekli.

Uğraşmak istemiyorsanız sadece 49 ₺’ ye lastik yol yardım hizmeti alabilirsiniz.

Kriko Nasıl Vurulur

Lastik nasıl değiştirilir yazımıza devam ediyoruz. 

Arabanın alt tarafını ciddi maddi sıkıntı yaşatabilir hele ki lastiği söktükten sonra düşerse zaten bayağı bir sıkıntı olacaktır. Mümkün Mertebe düz bir zeminde ama lastik patladığında Tabii ki Hani yolda olabiliriz böyle durumlarda kesinlikle arabayı viteste bırakmalı ve el frenini tam çekmeliyiz arabanın hareket etmemesi bizim açımızdan önemli ilk bizim stepne lastiğimizin sağlıklı olduğunu görmemiz gerekiyor hava basıncını kontrol edelim Çünkü bu aracınızın bagajda sürekli durduğu için basıncı baya bir düşebiliyor bunların uzun süre bekledikleri için.

Krikonun tam oturduğundan kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Krikoya güvenerek kesinlikle aracın altına girmeyin.

Uğraşmak istemiyorsanız sadece 49 ₺’ ye lastik yol yardım hizmeti alabilirsiniz.

Kriko ile Nasıl kaldırmalıyım ?

Kriko vurulduktan sonra aracımız emniyette olsa dahi kriko yavaş yavaş çevrilmelidir.

Özellikle ilk başlarda çünkü krikonun yerinden şaşmasıyla birlikte marşpiyerleriniz zedelenecektir ve aracınızda lastik harici birde kaporta hasarı meydana gelecektir.

Lastik yerden kalktığında kaldırma işlemini bitiriniz.

Uğraşmak istemiyorsanız sadece 49 ₺’ ye lastik yol yardım hizmeti alabilirsiniz.

Bijonları nasıl sökmeliyim ?

Lastik nasıl değiştirilir yazımıza devam ediyoruz.  Şöyle bir fark var Arabayı kesinlikle kriko ile kaldırmadan önce lastiği birazcık gevşetme miz gerekiyor çünkü havadaki kriko’nun üstündeyken lastiği gevşetmeye kalktığımızda arabayı salllaya bileceğimiz den dolayı üstüne bir güç vermemiz gerekiyor. Çünkü arabayı Kirikodan düşürebiliriz bu çok sıkıntı olabilecek bir durum.

Lastiği nasıl çıkarmalıyım?

Sağında ve solundan elinizle yada ayağınızla vurarak önce lastiğin oynatmaya çalışın. Lastik gevşedikten sonra kendinize doğru çekerek lastiği çıkarın.

Stepne Nasıl takılır ?

Lastik nasıl değiştirilir yazımıza devam ediyoruz.  Bijonları takarken çapraz takmalıyız.  Çünkü çapraz noktalarda daha sağlıklı duracaktır göbekten kaymasına engelleyeceğiz gördük önce üste sonra alt çaprazına sonra üstün yanına takabiliriz artık İki noktadan tuttu.  Giderken bijonların çıkması ölümcül kazalara sebep olabilir. Gene üstünde aynı şekilde zıplayarak sıkıştıracak şu gıcırt sesi duyduktan sonra zaten o bijon oturmuştur.

 Eğer ustaya kadar gidecek zaten sizi  rahatlıkla götürecektir. Eğer tanıtık bir oto lastikçiniz yoksa Çorum Lastik Tamircileri isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Tüm bu durumlarda eğer gerekli materyaliniz ve zamanınız yoksa. Hemen Çorum oto çekici Çorum Lastik yol yardım sayfamıza göz atarak 12 dakikada en yakın hızlı oto çekici hizmetimizden faydalanın.